Studium Treningu i Terapii Grupowej - IX edycja

Ilość wolnych miejsc: 4
Terminy szkolenia: 18.10.2018, 19.10.2018, 20.10.2018, 21.10.2018, 17.11.2018, 18.11.2018, 08.12.2018, 09.12.2018, 19.01.2019, 20.01.2019, 09.02.2019, 10.02.2019, 09.03.2019, 10.03.2019, 06.04.2019, 07.04.2019, 04.05.2019, 05.05.2019, 15.06.2019, 16.06.2019
Liczba dni szkolenia: 20
Godziny zajęć: 09:00-16:00
Miejsce szkolenia: Sale konferencyjne Hotelu WenderEdu ul. Św. Józefa 1/3 (Ostrów Tumski)
Termin zgłoszenia: 2018-10-10
Pobierz pdf Zapisz się on-line
Zajęcia w Studium Terapii Grupowej prowadzone są przez doświadczonych trenerów mających w swoim dorobku prowadzenie wielu warsztatów i szkoleń w DCP, jak również szkoleń na zamówienie instytucji i firm. Nasi wykładowcy to certyfikowani superwizorzy i trenerzy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, psycholodzy i trenerzy, wieloletni praktycy terapii indywidualnej i terapii grupowej, warsztatów i treningów rozwojowych, psychoedukacyjnych, socjoterapeutycznych, pracownicy Uczelni Wyższych, pracownicy szpitali i przychodni zdrowia, pracownicy placówek oświatowych i pomocy społecznej.

Agnieszka Tekiela  - pedagog, psychoterapeuta. Prowadzi interwencję kryzysową, terapię ofiar i sprawców przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. Pracuje z osobami dotkniętymi kryzysami uzależnień, kryzysami suicydalnymi, osobami po stracie oraz osobami z rodzin dysfunkcyjnych. Realizuje grupy wsparcia, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się interwencją kryzysową oraz pomocą terapeutyczną. Jest przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz dyrektorem placówek opiekuńczo - wychowawczych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Specjalistycznym Ośrodku Interwencji Kryzysowej, w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Eidos oraz jako koordynator w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in w: Szkole Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Studium Socjoterapii i i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Joanna Szynka - psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień i współuzależnienia, certyfikowany trener warsztatu umiejętności psychospołecznych - rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w trakcie zdobywania rekomendacji II stopnia trenera treningu interpersonalnego, nauczyciel kontraktowy. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zajęcia psychoedukacyjne, treningi umiejętności, szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i ich rodzinami oraz DDA. Pracuje indywidualnie z osobami z zaburzeniami osobowości, odżywania, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, somatyzacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu - Oddział Dzienny, NZOZ „ Centrum Ikar”, NZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego AKMED, Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu. Ukończyła psychologię o specjalizacji klinicznej dla dorosłych na Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwijała również w Instytucie Psychoterapii we Wrocławiu oraz Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji PTPU – Szkoła Trenerów.

Marzena Szczygieł - psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, kierownik programu Młodzieżowego Klubu Abstynenta, prezes Stowarzyszenia JESTEM zajmującego się terapią i profilaktyką uzależnień. Członek Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, instytucjach zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień oraz współuzależnień. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Prowadzi terapię grupową dla osób z problemem uzależnienia od środków psychoaktywnych, osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików. W terapii zajmuje się osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych, kryzysem przemocy w rodzinie, zjawiskiem zaniedbania i krzywdzenia dzieci, przemocą seksualną. Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Kwalifikacje do prowadzenia terapii rodzin zdobyła kształcąc się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN w Warszawie. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła m.in. w: Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Szkole Terapeutycznej Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN Warszawa, Towarzystwie Promocji Zdrowia, KARAN Warszawa, Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej MEN Warszawa, NORDISK, PSMP Amsterdam, Instytut Kształcenia Nauczycieli Kalisz, Instytut Psychoterapii Wrocław, WOTUiW Wrocław. Prowadzi szkolenia specjalistyczne dla trenerów i terapeutów grupowych z zakresu konstruowania programów terapeutycznych i psychoprofilaktycznych, prowadzenia terapii grupowej dla osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA.

Joanna Piechowicz - psychoterapeuta systemowy, socjoterapeuta, pedagog i trener. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Umiejętności psychoterapeutyczne kształciła w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W dalszym ciągu rozwija swoje umiejętności terapeutyczne również w nurcie humanistycznym - czyli w psychoterapii zorientowanej na klienta. Swoje przygotowanie trenerskie zdobyła w Szkole Trenerów ,,SIEĆ" rekomendowanej również przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od wielu lat pracuje z rodzinami, prowadzi terapię indywidualną i rodzinną. Posiada również kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi szczególnie doświadczonymi traumą i borykającymi się zaburzeniami relacji przywiązania. Posiada doświadczenie trenerskie między innymi z obszaru przygotowania kandydatów do pełnienia zadań rodzin zastępczych, radzenia sobie z sytuacjami wychowawczo trudnymi, działaniami w zakresie interwencji kryzysowej czy pracy z grupami terapeutycznymi itp. Prowadziła szereg szkoleń adresowanych do kadry nauczycielskiej z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą czy budowania efektywnej współpracy w zespołach pedagogicznych. Z pasji i zamiłowania prowadzi warsztaty pracy z ciałem w tym warsztaty relaksacyjne. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu zajęć socjoterapeutycznych z młodzieżą zagrożoną demoralizacją i wykluczeniem społecznym. Jej praca podlega superwizji. W pracy pracuje całą sobą, swoją wiedzą, umiejętnościami, zdobytym doświadczeniem i wrażliwością. W podejmowanych działaniach towarzyszy jej zapał i radość.

Natalia Wiśniewska - psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, członek PTP. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zajęcia psychoedukacyjne, treningi umiejętności, szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionym  i ich rodzinami oraz DDA. Pracuje indywidualnie z osobami z zaburzeniami osobowości, problemami zaburzeń, lękowych, somatyzacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu - Oddział Dzienny, jako dyrektor merytoryczny Ośrodka Leczenia Uzależnień HORIZON, w Polskim Instytucie Szkoleń i Psychoterapii, Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu. Od 2005 prowadzi prywatną praktykę psychoterapii.  Ukończyła psychologię o specjalizacji klinicznej dla dorosłych na Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwijała również w Instytucie Psychoterapii we Wrocławiu oraz w Instytucie Eriksonowskim, Centrum Terapii Krótkoterminowej, obecnie w trakcie studiów doktoranckich. Regularnie superwizuje pracę u superwizora PTP.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z naszym konsultantem:

Aleksandra Gumna

Aleksandra Gumna

Opinie uczestników
  • Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Otrzymałam praktyczne narządzia do pracy terapeutycznej.
    Agnieszka Tokarz
  • Polecam ! Najważniejsze dla mnie było to, że szkolenie prowadziła osoba, która na co dzień zajmuje się pracą terapeutyczną. Oprócz warsztatu otrzymałam także skrypt z wiedzą teoretyczną. Dziękuję !
    Monika Skrzelska
  • Byłam uczestnikiem Studium Asystenta Rodziny. Zajęcia przemyslane i aktywizujące uczestników. Miejsce szkolenia sympatyczne. Polecam DCP na szkolenia.
    Jolanta Wnukowska
  • Ukończyłam Studium Terapii Rodzin. Jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą zdobyłam. Wysoki poziom. Wykładowcy byli kompetentni, dzielili się swoimi doświadczeniami.
    Wiesława Głuchowska
Newsletter

Wpisz swój email, jeśli chcesz otrzymywać informacje o DCP.

Wybierz, która dziedzina Cię interesuje:

 

Wpisz swój email, jeśli chcesz usunąć z bazy newsletterów.

 

Kontakt

Dolnośląskie
Centrum Psychoterapii

ul. Dyrekcyjna 37/47
50-528 Wrocław

tel: +48 71 332 36 70
tel: +48 71 361 60 35

e-mail: info@dcp.wroclaw.pl

Mapa dojazdu Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Jesteśmy członkiem:

PIFS