ACT w otyłości. Jak przestać się odchudzać i zacząć żyć (szkolenie online) ODWOŁANE

Ilość wolnych miejsc: 0
Terminy szkolenia: 03.12.2022, 04.12.2022
Liczba dni szkolenia: 2
Godziny zajęć: 9:00-16:00
Miejsce szkolenia: Szkolenie online -  platforma Zoom
Termin zgłoszenia: 2022-12-02
Pobierz pdf Zapisz się on-line

Celem warsztatu jest promowanie eksperymentalnych metod dydaktycznych; możliwości doświadczenia innowacyjnych interwencji behawioralnych na własnej skórze i dostosowania ich do wykorzystywanych obecnie metod pracy terapeutycznej. Uczestnicy otrzymają wydrukowane materiały oraz prezentację Power point.

 

Streszczenie: 

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń ostatnich dziesięcioleci z jakimi zmagają się rozwinięte cywilizacje jest otyłość. 

 

Dolegliwość ta z jednej strony stanowi poważne zagrożenie zdrowia i życia. Z drugiej strony niesie ze sobą poważne konsekwencje natury psychologicznej takie jak obniżona samoocena,  obniżony nastrój, czy lęki w relacjach społecznych.

 

Media co chwile kuszą nas cudownymi sposobami, które mają sprawić, że niedużym wysiłkiem zyskamy figurę, która jest „zdrowa i normalna”. Najczęściej figura ta ma być taka, jaką sprzedaje nam się w reklamach znanych produktów kosmetycznych. Można zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście wielkim koncernom kosmetycznym i farmaceutycznym byłoby na rękę żebyśmy wyzdrowieli? Kto  wtedy kupowałby ich produkty?

 

Cel warsztatu i praktyczne umiejętności:

Warsztat ma na celu przybliżenie praktyki zmiany nawyków żywieniowych oraz poprawy sprawność fizycznej poprzez trening ACT.

 

Dzięki wykorzystaniu modelu elastyczności psychologicznej w kontekście problematyki otyłości ma  kształtować zdrową relację z własnym obrazem ciała, oraz pomóc skierować interwencje terapeutyczne w stronę życia zgodnego z wybranymi wartościami zamiast kręcić się jedynie wokół wagi, wyglądu i jedzenia.

 

Proponowane nam kuracje, treningi, czy diety bywają skuteczne i niekiedy powodują nawet trwały spadek wagi. Dla większości z nas jednak kończą się spiralą prób i nawrotów.

 

Ostatnie lata badań wyraźnie pokazują nam że ilość czynników, które są przyczyną otyłości jest ogromna. Zaczynając od dostępu do wysoko kalorycznych produktów i przetworzonej żywności w danym gospodarstwie domowym, a na odległości najbliższego McDonalda kończąc.

 

Na większość z tych czynników nie mamy wpływu, a każdy z nich zwiększa ryzyko wystąpienia otyłości i chorób z nią powiązanych.

 

Czy więc sytuacja jest beznadziejna? A może ACT ma dla nas cudowne lekarstwo?

 

Nie. To co ma dla nas ACT to inne spojrzenie na problem łaknienia, poszukiwania ulgi w kolejnym kęsie jedzenia oraz szczęścia rozumianego jako zadowolenia z aktualnego wyglądu.

 

ACT nie koncentruje się na objawie, czyli w tym wypadku wadze, który w niewielkim stopniu możemy zmieniać danego dnia, lecz na naszych codziennych zrachowaniach, które są dla nas istotne.

 

 

W ACT patrzymy na odżywianie i aktywność fizyczną jak na na wartości, które mają wzbogacać nasze życie oraz jako zachowania które możemy uelastyczniać, wprowadzając różnorodność i wytrwałość w działaniu. Uczymy się akceptacji nieprzyjemnych stanów emocjonalnych oraz regulacji impulsów, które choć przyjemne mogą szkodzić naszemu życiu.

 

Cel warsztatu i praktyczne umiejętności:

Warsztat ma na celu przybliżenie praktyki zmiany nawyków żywieniowych oraz poprawy sprawność fizycznej poprzez trening ACT.

 

Dzięki wykorzystaniu modelu elastyczności psychologicznej w kontekście problematyki otyłości ma  kształtować zdrową relację z własnym obrazem ciała, oraz pomóc skierować interwencje terapeutyczne w stronę życia zgodnego z wybranymi wartościami zamiast kręcić się jedynie wokół wagi, wyglądu i jedzenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z naszym konsultantem:

Martyna Konstanty

Martyna Konstanty

Opinie uczestników
  • Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Otrzymałam praktyczne narządzia do pracy terapeutycznej.
    Agnieszka Tokarz
  • Polecam ! Najważniejsze dla mnie było to, że szkolenie prowadziła osoba, która na co dzień zajmuje się pracą terapeutyczną. Oprócz warsztatu otrzymałam także skrypt z wiedzą teoretyczną. Dziękuję !
    Monika Skrzelska
  • Byłam uczestnikiem Studium Asystenta Rodziny. Zajęcia przemyslane i aktywizujące uczestników. Miejsce szkolenia sympatyczne. Polecam DCP na szkolenia.
    Jolanta Wnukowska
  • Ukończyłam Studium Terapii Rodzin. Jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą zdobyłam. Wysoki poziom. Wykładowcy byli kompetentni, dzielili się swoimi doświadczeniami.
    Wiesława Głuchowska
Newsletter

Wpisz swój email, jeśli chcesz otrzymywać informacje o DCP.

Wybierz, która dziedzina Cię interesuje:

 

Wpisz swój email, jeśli chcesz usunąć z bazy newsletterów.

 

Kontakt

Dolnośląskie
Centrum Psychoterapii

ul. Dyrekcyjna 37/47
50-528 Wrocław

tel: +48 71 332 36 70
tel: +48 71 361 60 35

e-mail: info@dcp.wroclaw.pl

Mapa dojazdu Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Jesteśmy członkiem:

PIFS