Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży - II edycja - Jesień 2022 (online)

Ilość wolnych miejsc: 4
Terminy szkolenia: 15.10.2022, 16.10.2022, 12.11.2022, 13.11.2022, 10.12.2022, 11.12.2022, 14.01.2023, 15.01.2023, 11.02.2023, 12.02.2023
Liczba dni szkolenia: 10
Godziny zajęć: 09:00-16:00
Miejsce szkolenia: Szkolenie online- platforma ZOOM
Termin zgłoszenia: 2022-10-14
Pobierz pdf Zapisz się on-line
Celem Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży jest poszerzenie wiedzy w zakresie metod diagnozy zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży, zaburzeń eksternalizacyjnych - ADHD, ODD i CD i zaburzeń lękowych. Poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie diagnozy i terapii mutyzmu wybiórczego, zespołu Aspergera i całościowych zaburzeń rozwojowych. Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży przygotowuje do pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie poznawczo-behawioralnym. Program szkolenia w trakcie realizacji obejmuje pogłębioną wiedzę z zakresu diagnozy i terapii CBT dzieci i młodzieży następujących zaburzeń: depresyjnych, ekstrenalizacyjnych ADHD, ODD, CD, zaburzeń lękowych, całościowych zaburzeń rozwojowych u dzieci i młodzieży. Uczestnicy pogłębią swoje umiejętności w zakresie: prowadzenia diagnozy z pacjentem małoletnim i jego rodzicami, zastosowania technik CBT, stawiania diagnozy behawioralnej i planowania programów terapii. Zapoznają się z modelem pracy z dziećmi z zaburzeniami eksternalizacyjnymi ( ADHD, ODD, CD) oraz modelem pracy z zaburzeniami internalizacyjnymi (depresyjnymi, lękowymi), zaburzeniami całościowymi rozwojowymi, oraz mutyzmem wybiórczym. Szkolenie ma na celu zdobycie i pogłębienie wiedzy oraz praktyki w zastosowaniu technik terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem ich zastosowania w kontekście konceptualizacji pacjenta i ustalonego planu leczenia.

Ilość godzin Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży obejmuje 100 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 5 zjazdów weekendowych (sobota, niedziela) odbywających się przeważnie raz w miesiącu.
Zajęcia prowadzone są w formie prezentacji/ wykładu z elementami pracy warsztatowej. W trakcie szkolenia uczestnicy pracować będą metodami warsztatowymi, w trakcie których prezentowane i ćwiczone będą techniki terapeutyczne CBT, a praca nad przypadkami i zajęcia superwizyjne umożliwią praktyczne przyswojenie nabytych wiadomości. Uczestnicy Studium po ukończeniu całego cyklu szkoleniowego otrzymują zaświadczenie ukończenia Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży. Program Studium jest zgodny ze standardami sekcji psychoterapii PTP, a uzyskane w ramach Studium zaświadczenie może być włączone w poczet innych szkoleń z zakresu psychoterapii, realizowanych przez kandydatów na drodze uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wymogi formalne przystąpienia do procedury uzyskiwania oraz odnawiania ważności certyfikatów psychoterapeuty i superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego określa uchwała Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z dnia 18 listopada 2009 r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z naszym konsultantem:

Martyna Konstanty

Martyna Konstanty

Opinie uczestników
 • Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Otrzymałam praktyczne narządzia do pracy terapeutycznej.
  Agnieszka Tokarz
 • Polecam ! Najważniejsze dla mnie było to, że szkolenie prowadziła osoba, która na co dzień zajmuje się pracą terapeutyczną. Oprócz warsztatu otrzymałam także skrypt z wiedzą teoretyczną. Dziękuję !
  Monika Skrzelska
 • Byłam uczestnikiem Studium Asystenta Rodziny. Zajęcia przemyslane i aktywizujące uczestników. Miejsce szkolenia sympatyczne. Polecam DCP na szkolenia.
  Jolanta Wnukowska
 • Ukończyłam Studium Terapii Rodzin. Jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą zdobyłam. Wysoki poziom. Wykładowcy byli kompetentni, dzielili się swoimi doświadczeniami.
  Wiesława Głuchowska
Newsletter

Wpisz swój email, jeśli chcesz otrzymywać informacje o DCP.

Wybierz, która dziedzina Cię interesuje:

 

Wpisz swój email, jeśli chcesz usunąć z bazy newsletterów.

 

Kontakt

Dolnośląskie
Centrum Psychoterapii

ul. Dyrekcyjna 37/47
50-528 Wrocław

tel: +48 71 332 36 70
tel: +48 71 361 60 35

e-mail: info@dcp.wroclaw.pl

Mapa dojazdu Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Jesteśmy członkiem:

PIFS