Praca z realnym cierpieniem. Trzy sposoby pracy w obszarze otwartości na doświadczanie i stymulowania procesu akceptacji w praktyce psychoterapeutycznej. Trening Zaawansowanych Umiejętności ACT.(szkolenie online)

Ilość wolnych miejsc: 11
Terminy szkolenia: 27.11.2021
Liczba dni szkolenia: 1
Godziny zajęć: 09:00-16:00
Miejsce szkolenia: Szkolenie online- Platforma ZOOM
Termin zgłoszenia: 0000-00-00
Pobierz pdf Zapisz się on-line
Nasze życie jest pełne prawdziwego cierpienia. Cierpimy, kiedy przydarzają się nam złe rzeczy – potrąci nas samochód, chorujemy, stracimy bliską osobę. Ten rodzaj cierpienia przydarza się nam wszystkim i jest po prostu funkcją życia. W ACT nazywamy ten rodzaj cierpienia czystym dyskomfortem. Życie serwuje nam te wydarzenia, a normalną i odpowiednią na nie reakcją jest smutek oraz zachowania, dzięki którym staramy się zaradzić tej sytuacji. Niestety sami utrudniamy sobie radzenie z realnym cierpieniem. Ludzki umysł w trudnych, bolesnych sytuacjach może działać „przeciwko nam”, ponieważ do prawdziwego, realnego cierpienia potrafi dołożyć dużo więcej trudnych emocji związanych nie z samymi wydarzeniami, ale z tym jak posługujemy się naszym językiem i myśleniem symbolicznym. Wikłamy się w pułapki myślenia: „jak ja sobie na to zasłużyłem?”, „już nigdy nie będzie tak jak wcześniej” czy „nikt inny tak nie cierpi jak ja”. Staramy się też wyeliminować cierpienie z naszego życia za wszelką cenę. Według badań to właśnie ta wewnętrzna walka i unikanie doświadczania cierpienia jest podłożem wielu objawów. W ACT uczymy rozwijania elastyczności psychologicznej, której jednym z głównych procesów jest trenowanie otwartości na doświadczenie w służbie tego co dla nas istotne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z naszym konsultantem:

Aleksandra Gumna

Aleksandra Gumna

Opinie uczestników
 • Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Otrzymałam praktyczne narządzia do pracy terapeutycznej.
  Agnieszka Tokarz
 • Polecam ! Najważniejsze dla mnie było to, że szkolenie prowadziła osoba, która na co dzień zajmuje się pracą terapeutyczną. Oprócz warsztatu otrzymałam także skrypt z wiedzą teoretyczną. Dziękuję !
  Monika Skrzelska
 • Byłam uczestnikiem Studium Asystenta Rodziny. Zajęcia przemyslane i aktywizujące uczestników. Miejsce szkolenia sympatyczne. Polecam DCP na szkolenia.
  Jolanta Wnukowska
 • Ukończyłam Studium Terapii Rodzin. Jestem bardzo zadowolona z wiedzy, którą zdobyłam. Wysoki poziom. Wykładowcy byli kompetentni, dzielili się swoimi doświadczeniami.
  Wiesława Głuchowska
Newsletter

Wpisz swój email, jeśli chcesz otrzymywać informacje o DCP.

Wybierz, która dziedzina Cię interesuje:

 

Wpisz swój email, jeśli chcesz usunąć z bazy newsletterów.

 

Kontakt

Dolnośląskie
Centrum Psychoterapii

ul. Dyrekcyjna 37/47
50-528 Wrocław

tel: +48 71 332 36 70
tel: +48 71 361 60 35

e-mail: info@dcp.wroclaw.pl

Mapa dojazdu Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

Jesteśmy członkiem:

PIFS